MINI SAUNY

Z CEDRU SYBERYJSKIEGO

  Przy współpracy z firmą E.D.D budujemy rewelacyjne dla zdrowia i regeneracji organizmu,  cedrowe  SAUNY oraz

     "MINI SAUNY"  nazywane również "FITO BECZKAMI"

 

 

CEDROWE" MINI SAUNY" -  fito beczki - to jeden z najbardziej niezwykłych wynalazków, które stosował świat jeszcze w czasach starożytnych. Fito beczka nadal nie ma odpowiednika i dlatego jest bardzo popularna w tradycyjnej i ludowej medycynie. Stosowanie fito beczki daje doskonałe efekty nie tylko w leczeniu chorób, ale także w ogólnym uzdrowieniu organizmu.

 

Instalując CEDROWĄ MINI  SAUNĘ (można ją bez problemu postawić w domowej łazience w bloku) możesz nawet co dziennie oddawać się rozkoszy relaksu w, naturalnych  fitoestrogenach i triterpenoidach  zawartych w gorących  oparach nasyconej olejkiem cedrowym i  ziołami,  parze wodnej.

 

Kąpiele parowe w  CEDROWEJ MINI SAUNIE ,  mają uzdrawiający wpływ, na organizm człowieka, likwidują uczucie zmęczenia, podwyższają sprawność fizyczną i umysłową. Polepsza się ukrwienie skóry, mięśni, stawów i organów wewnętrznych. Intensyfikują się procesy przemiany materii, zachodzi ogólne oczyszczenie oraz szybkie wyprowadzenie toksyn z całego organizmu.

 

Stosowanie kąpieli parowych jest szczególnie zalecane, ludziom prowadzącym  aktywny fizycznie tryb życia, osobom starszym, narażonym na stres oraz sportowcom. Ważnym atutem cedrowej MINI SAUNY  jest to, że podczas zabiegu głowa pozostaje na zewnątrz sauny, dzięki czemu  cedrowa MINI SAUNA  jest znacznie lepiej tolerowana przez organizm niż, klasyczna sucha sauna fińska, łaźnia turecka czy też rosyjska "bania", jest w związku z tym, dostępna praktycznie dla każdego.

 

Już jedna kąpiel parowa likwiduje uczucie zmęczenia, poprawia krążenie krwi i uspakaja

 

Przed rozpoczęciem kąpieli wskazany jest lekki masaż z użyciem oleju cedrowego lub chociaż lekkie nasmarowanie nim całego ciała. Stwierdzono, że kąpiele parowe, zawierające różnorodne substancje zawarte w drewnie i oleju cedrowym, ( między innymi fitoestrogeny i triterpenoidy) sprzyjają utrzymaniu zdolności do pracy człowieka na długie lata.

 

 Regularne kąpiele, co najmniej 1-2 razy w tygodniu, w nasyconej olejem cedrowym gorącej parze wodnej, która wypełnia cedrową MINI SAUNĘ ,  podnosi jędrność skóry, powoduje jej odmłodzenie i zanikanie cellulitu. Nie natłuszcza skóry, a raczej nawilża ją, uwrażliwia i ujędrnia, nasyca ją, zawartymi w olejku i drewnie cedrowym, naturalnymi witaminami i mikroelementami, utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową, sprawia, że skóra staje się wytrzymała i aksamitna, delikatna w dotyku. Kąpiel w nasyconej olejem cedrowym gorącej parze daje także zaskakująco dobre rezultaty przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych,  astmy, alergii,  skóry, żylaków odmrożeń i w gojeniu ran itp.

 

Reasumując kąpiele parowe w MINI SAUNIE  to między innymi :

 

 • Ogólne wzmocnienie organizmu , podwyższenie sprawność fizycznej i umysłowej,
 • Wspomaganie procesów przemiany materii, spalanie tłuszczów, wydalanie przez skórę szkodliwych substancji.
 • Leczenie chorób skóry , ujędrnianie i pozbywanie się cellulitu
 • Pozbywanie się uczucia chronicznego zmęczenia, przywracanie zdrowego snu.
 • Relaks ,rozładowywanie stresów i przywracanie pozytywnej energii.
 • Wspomaganie leczenia chorób reumatycznych stawów i kości
 • Poprawia elastyczność i ruchomość stawów.
 • Wspomaganie leczenia choroby infekcyjnej dróg oddechowych, katarów, przeziębień, zapaleń zatok, oskrzeli, nieżytów itp.
 • Normalizowanie  ciśnienia krwi.
 • Zmniejszanie dolegliwości związanych z niewydolnością żył kończyn dolnych i żylaków.
 • Zwiększanie  potencji.
 • Obniżenie poziomu cholesterolu.

 

Po wyjściu z "MINI SAUNY"  zalecany  jest masaż relaksacyjny, z użyciem olejków , wspomagający procesy lecznicze zachodzące w organizmie, podczas kąpieli parowej.

 W czasie masaż rozgrzanego w fito beczce ciała, ustępuje ból nawet najbardziej opornych form zapalenia korzonków i reumatyzmu.

 

Zaleca się aby jeden seans terapeutyczny w "MINI SAUNIE",  składał się z :

1.  Kąpiel parowa  (około 10 - 20 minut)

2. Masaż relaksacyjny lub leczniczy

3. Kąpiel parowa  (około 10 minut)

4. Chłodny natrysk.

JAK BUDUJEMY ?

 

Zajmujemy się wykonawstwem domów mieszkalnych , rekreacyjnych i wolnostojących saun, z iglastego drewna krajowego, oraz z wyjątkowej jakości cedru i modrzewia syberyjskiego.

 

Budujemy  wyłącznie domy energooszczędne, ekologiczne, całkowicie z drewna oraz  z drewna słomy  i gliny,  bez używania materiałów szkodliwych dla zdrowia płyt, klejów, tynków, styropianów, itp.

 

 Warstwowe ściany naszych domów,  uzyskują rewelacyjny współczynnik przenikania ciepła  od  U = 0,22 nawet do  0,15  W/(m²K).  Natomiast roczne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną, wskaźnik  EP, dla  całego budynku ( w zależności od standardu)  bez wentylacji i rekuperacji wynosi około: EP = 120-70k Wh/(m2rok),  natomiast  dla budynków z wentylacją mechaniczną i rekuperacją wskaźnik  Ep wyniesie około:             EP = 100 - 50 kWh/(m2rok).

 

Budujemy obiekty, wykorzystując najnowsze osiągnięcia naukowe dla budownictwa energooszczędnego, na podstawie których opracowaliśmy własne sprawdzone technologie:

 

 • Domy z kostek słomy  - ciężki szkielet drewniany + słoma i glina.

 

 • Domy szkieletowe - okładane grubą deską z modrzewia i cedru syberyjskiego lub z modrzewia i świerka karpackiego.

 

 • Domy z okrągłego toczonego bala cedrowego lub jodły świerka karpackiego, o średnicy od 200 do 500 mm.

 

 • Domy z suchych bali prostokątnych - wysokość  bali  od 120 do 220 mm, grubość  bali   od 80 do 240 mm..

 

 • Domy sumikowo - łątkowe, których elewacja zewnętrzna i słupy wykonane są z modrzewia syberyjskiego lub krajowego a ściana wewnętrzna z grubej dechy cedrowej, w tańszej wersji z modrzewia i świerka karpackiego.

 

 • Współczesne ziemianki

 

Domy z bali wykonujemy zgodnie z kilkusetletnią tradycyjną technologią, stosowaną powszechnie w bardzo surowych warunkach klimatycznych Syberii, Kanady i Skandynawii.  Drewniane domy z bali charakteryzują się, (niestety nie zawsze docenianymi), właściwościami leczniczymi i wyjątkowo dobrą energią.

Właścicielem zdjęć i materiałów jest firma E.D.D Sp. z O.O.

obrazek

KONTAKT

Bębło ul. Na Dolinkę 10

32-089 Wielka Wieś

 

Tel. 694 236 620

E-mail: remodern@o2.pl

 
obrazek
 
 
obrazek